בית ספר לפסיכותרפיה דיאלוגית אמונית

מבוא| תלמוד-נפש – פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית| תלמוד נפש – בית מדרש – סניף חוף הכרמל| חיים בלתי רגילים| התייצבות קורס מבוא בפסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית – תשע"ו| דיאלוג עם החיים|

התייצבות קורס מבוא בפסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית – תשע"ו

התייצבות

קורס מבוא בפסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית

 

הקורס הוא קודם כל קבוצת עבודה, המגלמת באיכות המפגש את עקרונות הגישה. בנוסף, דרך לימוד תיאורי מקרה שמביאים המשתתפים, והתנסויות בעבודה בשילובים שונים, יוארו מושגי היסוד, העקרונות הפילוסופיים, והכלים המעשיים התומכים בהתייצבות ובחבירה לממשות.

במרכז העבודה עומד היחיד והשקט העמוק שלו, ממנו יכול לצמוח החדש. מכאן גם מקור הכוח לחבור לשיחה עם הזולת באופן שיהא מברך ועושה מקום ליחיד ולציבור. נתעכב על כלים של תקשורת משחררת, ועל המעבר מן המרחב ההישרדותי-ציני אל המרחב הדיאלוגי-אמוני. גם ברמה האישית וגם כחלק מתהליך מרפא של קהילה.

קבוצת הלימוד עצמה היא הזמנה למרחב של נוכחות חומלת, העושה מקום ומכבדת כל אחד במקומו. בו בזמן מרחב ריפוי ומרחב לימוד, המזמין למצוא את החירות באופן חי ורלוונטי.

פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית היא תפיסת עולם ואורח חיים, המציעה מערך כלים מעשיים להתמודדות עם משברי חיים, תהליכי התפתחות, והבשלת חוכמת חיים. הגישה צמחה מתוך הפילוסופיה הדיאלוגית (בובר, קרישנמורטי, בוהם, בחטין, לוינס, הרב קוק) וגישות אקזיסטנציאליות-הומאניות בפסיכותרפיה (מיי, טיליך, רוגרס, אוגדן, שותר, רוטנברג ואחרים). היא מדגישה את הזיקה הבין-אישית, כמו גם את חֵירות האדם וכוחו להפוך גורל לייעוד. מכוונת להיחלץ מן המכאניות של המחשבה, ומן הבדידות שזו מביאה עמה, ומעודדת לצאת אל מרחב הניסיון הממשי.

זהו סוג של מסע אל הבגרות. מתאים לעבודה של אדם עם עצמו, למערכות יחסים, ומהווה כלי מסייע בתחומי הטיפול והחינוך. עוד על הגישה ניתן לקרוא: www.dialogit.org/tm

על המנחים:

דני לסרי: סופר, מחנך, והוגה במסורת הדיאלוגית, מנחה קבוצות.

אורנה שפרון: מנחה קבוצות, מלווה יחידים זוגות ומשפחות ברגעי משבר ובתקופות מעבר.

הקורס מיועד בעיקר למי שכבר השתתפו בסדנא של תקשורת משחררת אבל גם פתוח למשתתפים שהנושא חדש להם.

מסגרת:

פעמיים בחודש, ימי שני בתשע"ז: החל מ12 לאוקטובר (סך הכול 18 מפגשים)

שעות: כל מפגש בן 4 שעות  16:00-20:00

המפגשים יתקיימו ב"מיתר" בכפר גלים, חוף הכרמל (סמוך לתחנת הרכבת).

עלות: 400 ₪ לחודש * 9 חודשים. (סך הכול 3600 ₪). אפשר לבטל השתתפות בכל שלב במהלך הקורס, הכסף יוחזר למעט תשלום על שני מפגשים נוספים (400 ₪). כמו כן ניתן לקבל הנחה על שכר לימוד למי שרוצה להשתתף ומתקשה לשלם.

לפרטים – דף ההזמנה.

Share