בית ספר לפסיכותרפיה דיאלוגית אמונית

מבוא| תלמוד-נפש – פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית| תלמוד נפש – בית מדרש – סניף חוף הכרמל| חיים בלתי רגילים| התייצבות קורס מבוא בפסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית – תשע"ו| דיאלוג עם החיים|

תלמוד נפש – בית מדרש – סניף חוף הכרמל

 

לימוד המשלב פרקים מתוך תפיסת העולם הדיאלוגית יחד עם התנסויות ותרגילים המיועדים לתמוך בתהליכי התבגרות וריפוי אישיים.

 


הגישה: הפסיכותרפיה הדיאלוגית אמונית צמחה מתוך הפילוסופיה והפסיכולוגיה האקזיסטנציאלית, תוך הדגשת הזיקה הבין-אישית, והאפשרות לחבור למרחב אמוני. היא נשענת על מגוון גישות בפסיכותרפיה, ומציעה מערך כלים מעשיים להתמודדות עם משברי חיים, תהליכי התפתחות, והבשלת חוכמת חיים. נקודת המוצא שלה היא בחֵירות האדם ובכוחו להפוך גורל לייעוד. היא מבקשת לעזור לאדם להיחלץ מן המכאניות של המחשבה, ומן הבדידות שזו מביאה עמה, ולעודד אותו לצאת אל מרחב הניסיון – אל הממשות ואל כוחה היוצר והמרפא. הזמנה לזכך את התייצבות המוסרית-אמונית בעולם.

זהו סוג של מסע אל הבגרות. מתאים לעבודה של אדם עם עצמו, למערכות יחסים, ומהווה כלי מסייע בתחומי הטיפול והחינוך.

על הגישה ניתן לקרוא בהרחבה גם באתר התקשורת-המשחררת: http://www.dialogit.org/tm/archives/1234

תלמוד-נפש

בית-מדרש ללימודי פסיכותרפיה בגישה דיאלוגית-אמונית

בהנחיית דני לסרי

אחת לשבוע, ימי ראשון 16:00-20:00 

צורת הלימוד: שילוב של לימוד קבוצתי דיאלוגי יחד עם התנסות אישית בזוגות ובקבוצות קטנות. זה בצד זה:  לימוד עיוני של מערך שיעורים מסודרים המציג מושגי יסוד ועקרונות עבודה ולימוד חי של תיאורי מקרה. מלווה בהתנסויות, ברמה הגופנית והתקשורתית בכדי לעגן את הנלמד.  

 

זהו מרחב פתוח וחוקר, לימוד עומק של נפש האדם, הצומח בדיאלוג מתמיד סביב מוקדי העניין וההתפתחות של המשתתפים. הקבוצה מגלמת מרחב של שייכות דיאלוגית, המאפשר להפוך את הלימוד לריפוי ואת הריפוי ללימוד.

 

 

המנחה: דני לסרי, הוגה במסורת הפילוסופיה הדיאלוגית, ומיסד זרם החינוך הדיאלוגי בארץ. איש חינוך וסופר. מבין ספריו: "אל הממשות", "חמישה ימים על שפת האמת", "הארות לפילוסופיה נוודית", "מקום ללמוד", "באיזה גודל רואה אותנו אלוהים", "חינוך בביצת הפתעה".


 

 

 

קהל יעד: כל מי שמחפש להעמיק בהבנת נפש האדם והקשר לעולמו, בין אם מתוך עניין אישי, ובין מתוך רצון לתמוך באחרים בתהליכי הבראה.  

מסגרת: המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בימי ראשון במחזורים של שלושה מפגשים ושבוע רביעי הפסקה. סך הכול 27 מפגשים (9 מחזורים). אורך כל מפגש 4 שעות. 16:00-20:00 .

הצטרפות והרשמה: המפגשים יתחילו ברגע שתתגבש קבוצה. ההצטרפות מותנית בשיחת הכרות עם המנחה (אפשר גם בטלפון). ניתן לבוא עד לשלושה מפגשים לניסיון (מחזור אחד בתשלום). שנת הלימודים היא אישית, יכולה להתחיל בכל שלב, ולהתפרש על פני מספר שנים (סך הכול 27 מפגשים) על פי בחירת המשתתף.  

מקום: אזור חוף הכרמל. מקום מדויק בהמשך.

שכר לימוד: 3000 ₪ לשנה ראשונה (ניתן לשלם עד 10 תשלומים). ההרשמה היא לכל השנה. במקרה של עזיבה בכל שלב יוחזר שכר הלימוד הנותר מרגע ההודעה על עזיבה.   

 

לפרטים:    תמי: 04-9840547      דני: 0545-818711     מייל: dlasry@dialogit.org 

Share