קורס מחנכים

מבוא| תהליך ההרשמה לתשע"א ושכר לימוד| מפגשים שהיו במחזור שני| מפגשים שהיו במחזור רביעי| מפגשים שהיו – מחזור שלישי| מחזור ראשון – מפגשים שהיו| הזמנה לקורס מחנכים תשע"ג| הזמנה לקורס מחנכים תשע"ב| הזמנה לקורס לתשע"א|

הזמנה לקורס מחנכים תשע"ג

הזמנה להצטרף למחזור השביעי – תשע"ג

 

קורס מחנכים

לחינוך אלטרנטיבי ודיאלוגי

קבוצת לימוד המשלבת הכשרה-מקצועית והתפתחות-אישית

 


אחת לחודש מתכנסת קבוצה של כ-20 אנשים מכל רחבי הארץ, כל פעם במקום אחר (בדרך כלל בטבע), ללימוד משותף הנוגע באופק רחב של נושאים הקשורים לחינוך.

במשך יומיים (חמישי שישי) של מפגש נוצרת חברותא חיה, קהילה זמנית בה לומדים, מתנסים, עוברים תהליכים, ומפלסים נתיבים ברמה אישית ובחינוך בכלל.

לכל מפגש יש נושא מרכזי ובהתאם לנושא גם מוזמן אורח (הפתעה), אדם שמביא עמו ניסיון חיים וזוויות חדשות למחשבה ולימוד.

הטבע, השהות הלא פורמאלית, האינטנסיביות המרוכזת של הלימוד, אקלים החירות, כל אלה מאפשרים להעמיק בנושאים השונים העומדים על סדר היום, ומעודדים צמיחה והתפתחות ברמה אישית.  


קורס מחנכים מהווה מפגש חוויתי, הרפתקה בממדים רבים, ומשלב תהליכי לימוד יצירתיים, והתנסות בגישות של חינוך אלטרנטיבי. הזדמנות להתעמת עם הנושאים שמעלה עבודת החינוך: חיים בעלי משמעות, חירות, דימוי עצמי, אהבה, גבולות, תהליכי התבגרות ופרידה, משמעת עצמית, סכסוכים, אחריות המבוגר, מאה שפות היצירה, דיאלוג, למידה ועוד. מקום שהוא במת דיון קבועה ללימוד חינוך. הזדמנות להיפגש, להתנסות, ללמוד ולעשות.

הקורס מהווה גם את הגרעין של מפעל רחב יותר – מרחב אנושי, תומך ומעודד, שמתוכו צומחות יוזמות, בין היתר בכיוון של גנים, בתי ספר אלטרנטיביים, תנועת נוער, פרויקטים בתוך בתי הספר ועוד, כולם ברוח החינוך הדיאלוגי, ומיועדים לקידום החינוך על מגזריו השונים.

          


 

תאריכי מפגשים בתשע"ג

 

חודש

תאריך

1

10

25-26

2

11

22-23

3

12

20-21

4

1

17-18

5

2

14-15

6

3

14-15

7

4

11-12

8

5

9-10

9

6

6-7

 

מוזמנים להצטרף כל מי שליבו קורא לו לעבודת חינוך אחרת. לבעלי רקע בעבודה עם ילדים ונוער, או כל מתעניין אחר שנושאים אלה קרובים ללבו. כעשרים משתתפים.

 

מסגרת: 9 מפגשים בני יומיים – אחת לחודש, (החל מחמישי בבוקר ועד שישי 12:00, כולל לינה). השנה השביעית תיפתח באוקטובר תשע"ג. משתתפים חדשים מצטרפים למעגל הוותיק.

שכר לימוד שנתי: 2700 ₪ למצטרפים חדשים.

 

ניתן להתרשם ממפגשים שהיו במחזורים קודמים באתר האקדמיה הדיאלוגית: www.dialogit.org

 

המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם דני לסרי:  0545-818711  או במייל dlasry@dialogit.org

Share