הזמנה למפגש שני - מחזור שלישי

 

על הדיאלוג

28-27 לנובמבר

שעה: 11:00 מקום מפגש: בהמשך.

 

האיכות הדיאלוגית נוגעת לאופן שבו החדש יכול לבוא לחיינו.

הרבה פעמים אנחנו לא מאפשרים לעצמנו להתחדש, ומתייחסים לאופן שבו הדברים נשארים אותו הדבר, בתור גורל, אישיות, או הרגלים שלא מסוגלים להשתנות. נדמה שאנחנו נעים בין האפשרות לשלוט בעניינים, לבין זו שבה אנו קורבנות של מציאות שגוררת אותנו לנתיביה המוכרים והצפויים. בשני המקרים ישנה תחושה של סטגנציה, קיפאון, הסתיידות. אנחנו יוצאים ממפגש כמו שנכנסו אליו, אולי קצת יותר מתוסכלים, קצת יותר מכוסים בקליפות, קצת יותר "צודקים" ומבוססים בדעתנו.

ובאמת אלה לא אנשים שמחזיקים בדעות, אלא דעות שמחזיקות באנשים. אנחנו לא מאפשרים לצד היוצר, הער והמחדש שבנו לבוא לידי ביטוי. בטח לא בקבוצה. אבל דווקא המפגש הקבוצתי יכול להיות מקרוקוסמוס – מעין מעבדת מחקר שיכולה לאפשר לנו לקפוץ למים העמוקים של לא לדעת.

ולראות מה קורה.

אני רוצה במפגש הזה להתנסות ביחד בקבוצת דיאלוג נוסח בוהם, ובמקביל לעשות עבודה ממוקדת, (במסגרת הזמן המצומצם שברשותנו), על אחדים מן הכלים הקשורים בהתייצבות הדיאלוגית של היחיד, ובאקלים של המרחב הקבוצתי. 

שיעורי בית:

1.      שיעורי הבית הפעם הם מעט ארוכים. אני מצרף שלושה פרקים ראשונים מתוך ספרי על הדיאלוג שנמצא בשלבי עריכה. מזמין אתכם לקרוא את הפרק הראשון. ולמי שעדיין נותר כוח, גם את הפרק השני, ולמי שעוד יש פנאי גם את הפרק השלישי (אגב, אשמח להערות בכל רמה – זה יוכל לעזור לי בהמשך העריכה). לחליפין אפשר לקרוא את המאמר הבא שמופיע באינטרנט, גם משהו שכתבתי ונדמה לי שהוא יותר זורם וחי מן הפרקים המצורפים. http://www.dialogit.org/articles1.heb.html

2.      מספר אתרים קשורים שאפשר לעיין בהם:

a.       http://en.wikipedia.org/wiki/Bohm_Dialogue

b.       http://www.david-bohm.net/dialogue/dialogue_proposal.html

c.       http://www.co-intelligence.org/P-dialogue.html

d.       http://video.google.com/videoplay?docid=-5493135277782860485  סרט שיחה בין בוהם לקרישנמורטי

3.      בקשה מכל אחד לבוא עם משפט או פסקה כתובים: משאלה (ההזמנה שלו) שלו לגבי המפגש הקרוב.

להביא: אל תקלו ראש בקור בלילה – יכול להיות מאוד קר, אבל בלבוש ובשק שינה מתאים יכול להיות ממש חם ונעים. מזרון, אפילו דק, גם עוזר, וגם – כרית. מלבד זאת: מים לשתיה, מחברת ועט, ואולי גם כוס אישית לתה/קפה.

אוכל: חשבתי לשנות את המתכונת של הארוחה החמה בערב, הן משום קור החורף שמאפשר לדברים להישמר, והן כדי לחסוך בזמן בישול בימים אלה שהלילה יורד כה מהר. שלושה אנשים יביאו תבשילים מוכנים מראש. כל השאר כרגיל: כריכים ליום חמישי בצהרים לחלוקה בינינו, אוכל לארוחת הבוקר, ופירות ומתוקים ל"בין-לבין". כמו שהוצע במפגש, אפשר שכל אחד יכריז מעל דפי המייל מה הוא עומד להביא כדי שאחרים יביאו בהשלמה. אני הולך להביא הפעם מתוקים.

נתראה

               דני