הזמנה למפגש שביעי - מחזור שלישי

היחיד והקבוצה

23-24 לאפריל

נפגשים בשעה: 11:00    מקום: בהמשך

 

זו הזדמנות בשבילי לבחון מזווית נוספת את שאלת הפוליטיקה שפתחנו במפגש הקודם. האמנם הכל פוליטי?

לבדוק את החומר שממנו בנויים היחסים בין היחיד לכלל, בין אם הכלל הוא קבוצה מסוימת ומצומצמת ובין אם זו קבוצה רחבה כמו עם, יישוב, מעמד, או בעלי אינטרסים. לבדוק את זה באופן כללי ולבדוק את זה באופן אישי במפגש עם קבוצה זו ובמשמעות שאני רוצה לתת ולא רוצה לתת לזימון המסוים של אנשים אלה ולתפקיד שהם ממלאים בחיי.

מה מעמדו של היחיד בקבוצה, מה מעמדה של הקבוצה ביחיד. אילו השפעות הדדיות הן בבחינת ברכה, אילו הן בבחינת השפעה דורסנית. ומה מקומה של השכינה בתהליכים המתהווים.

אולי בדיקה של חומרים אלה, הן מן הזווית הכללית והן מן הזווית האישית נוכחת, תפתח אופקים חדשים לשינוי חברתי שאינו פוליטי. אולי.

 

שיעורי בית:

1.      אני ממשיך עם שיעורי הבית של הפעם הקודמת, ומבקש לכתוב חצי עמוד ומעלה על אחד משלושת המשפטים המובאים בהמשך. אנא, בחרו משפט חדש שלא כתבתם עליו בפעם הקודמת. רצוי מודפס, ולהביא למפגש. מקווה שמי שהביא בפעם הקודמת את הטכסט שלו בכתב יד, אסף אליו מחדש את הכתוב על מנת להדפיס אותו. כאמור, הכוונה היא בסוף התהליך לאגוד את כל הטכסטים הללו לחוברת שכותרתה תהייה "גלות או גאולה" (או שם אחר שנחליט עליו). אני מזמין גם את כל המשתתפים הסמויים מן המחזורים הקודמים להצטרף לכתיבה גם אם לא מתכוונים לבוא. ראו את המשפטים הללו ככותרות, מקורות השראה, מתאבנים לכתיבה שכולה שלכם. וכמובן, מי שלא רוצה לא חייב לא לשתף ולא לאגוד. ואלה המשפטים:

א.     אם אתה בעצבות סימן שאתה חי בסיפור של מישהו אחר.

ב.      מתי הניסיון לשנות את הרגשתך הוא גלות ומתי הוא גאולה?

ג.       מתי ההתעסקות בעניינים של מישהו אחר היא גלות, ומתי היא גאולה (לך ולאחר)?

 

להביא: כרגיל ושוב: הלילות בחוץ קרים גם בסוף אפריל. אבל, שק שינה טוב וביגוד מתאים פותרים את בעיית הקור בלילה. יש הבדל מאוד גדול בין שינה בשק שינה טוב לכזה שפחות. כרית גם תמיד עוזרת בתנאי שטח. מים לשתיה, מחברת ועט, פנס, וגם, כף וכוס אישית לתה/קפה.

אוכל: מה שטעים, מה שמתאים, מה שמפתיע. כריכים ליום חמישי בצהרים לחלוקה בינינו, אוכל לארוחת ערב ובוקר, ופרות ומתוקים ל"בין-לבין".

 

חג שמח דני