מפגש ראשון

 

פרויקט העצמי ומה שמעבר לו

מפגש בן יומיים תחת עץ האלון בעמק סתווי

 

נפגשים ביום חמישי ה5 לאוקטובר בשעה 11:00 בעין-אלון שבכרמל*

 

כדאי להביא:

שק שינה, בגדים חמים ללילה, בגד ים, כלי אוכל, בקבוק מים, מחברת.

אוכל: כל אחד מכל טוב לבו ובטנו. ארוחות משותפות.

ולהכין: מחשבות ראשונות על חברתיות וזהות (אפשר גם להביא דברים כתובים משל עצמכם או אחרים, או כל דבר אחר).

הפתעה בדרך...

מסיימים ביום שישי בשעה 12:00

 

"הוא מנהל את חייו כפרויקט. משתדל לצייר מהם תמונה יפה: הנה הוא מצייר כאן בית יפה, ופה הוא צובע את השמיים בכחול, והנה אבא ואימא לוקחים את הילד לגן, פה הוא מוחק איזה כתם שחור שהתקשקש לו, פה הוא שם עוד שכבה על שערה של האם, וכך הוא ממשיך, מצייר, מסמן, לא רק באופן תיאורטי – בכל מעשה ומעשה שלו:

הוא פתח חלון אבל בעצם מה שהוא עשה זה להעביר את המסר לכל היושבים בחדר שאכפת לו מהם והוא דואג שלא יהיה להם חם. הנה, בנה עוד נדבך בסיפור שלו כאדם אכפתי. הוא לחץ את ידי יריבו אבל בעצם הוא הציג את עצמו כאדם שיודע לנצח או להפסיד בכבוד. הוא ניסח את דבריו וביטא אותם בנימה כזו שיעבירו את המסר שהוא בכלל לא מן האנשים שנפגעים בקלות, שהוא מעל זה. הוא הרים אבן כדי להראות שאינו עצלן. הלך לאן שהלך כדי להראות שאינו פחדן. הוא בנה מדרגות, אבל באמת מה שהוא עשה, זה שהוא יצר אקט תקשורת שנועד לספק עוד חומר גלם לסיפור שלו.

הוא רוצה לשכנע את עצמו ואחרים שהוא פרויקט מוצלח, שאינו מבזבז זמן, שהוא מקדם את עצמו, אבל ברקע הוא אכול ספק וחרדה. הוא חושב שהוא מנהל את עצמו, אבל לפעמים יש לו תחושה שהוא מנוהל על ידי רודן גדול."

 

                                                                                                            להתראות

                                                                                                                        הצוות

 

* מקום מפגש בחניון האגם, לא רחוק מעין אלון. הגעה: בצומת בית אורן (על כביש 4 מול כלא שש) פונים לכיוון הכרמל ועולים בכביש המדהים הזה... אחרי שבע דקות בערך פנייה שנייה ימינה (מיד אחרי הגשר) מובילה לחניון האגם.