מפגש שני

 

חברתיות, התנגדות

גופניות, התמקדות

מפגש בתנועה ­– שלושה ימים

 

נפגשים ביום שלישי 31 לאוקטובר בשעה 10:30 

על מקום המפגש נודיע במהלך יום ראשון באותו שבוע, בהתאם לתחזית מזג האוויר. אם לא מגיעה אליכם תקשורת, אנא צרו אתם קשר עם אחד מאתנו. עלות הסעה הלוך וחזור: 20 ₪.

 

חשוב להביא:

תרמיל גב טוב, שק שינה, בגדים חמים ללילה, (בגד ים), צלחת, מזלג, כוס, 3 ליטר מים, מחברת.

מומלץ לארוז את הבגדים בשקיות ניילון.

אוכל: לצוהרי היום הראשון – כרגיל – כריכים לחלוקה הדדית. ולשאר הימים, כל אחד מביא בהתאם לתקשורת אישית, בימים הקרובים.

בין בצפון, בין בדרום, מסלול ההליכה הוא פשוט, מתון. זהו סוג של מחנה נודד, כשאנו עוברים ממקום למקום, חונים, לומדים, ממשיכים הלאה, עם התרמילים על הגב. חשוב שהתרמיל יהיה נוח. זה לא טיול גיבוש או משהו כזה, רק הנעימות של יציאה אל הטבע בלי להיות תלוי בכלום מלבד המעיינות שנפגוש בדרך. מסע של שקט והתעמקות. 

הפתעה בדרך...

מסיימים ביום חמישי בשעה 18:00

על הנושא:

שני מוקדים מלווים את המפגש. המוקד הראשון: הקשבה לגוף ונוכחות בגוף, ובמקום הזה גם נלמד יותר לעומק את "טכניקת" ההתמקדות שפיתח גנדלין. יכול להיות חלק מתהליך של אוורור, ובהזדמנות זו מצורף הקטע שחולק במפגש הקודם על אוורור בשכתוב והרחבה.

המוקד השני הוא חברתיות. מקום שמתקלקל כל כך הרבה פעמים ובשביל כל כך הרבה אנשים, מקום מבלבל, מעורר התנגדות, שיש בו הזמנה למשהו שכמעט תמיד מאכזב בסופו של דבר. דומה שהרבה מן הקשיים שלנו צומחות מן המקום הזה של ציבוריות/קהילתיות שלא צולחת. וזה גם אחד המקומות הקשים לבני נוער שהולכים לאיבוד בתוך חברתיות של גיל ה"טיפש עשרה".

מחקר עומק אל תוך ההיבטים המוחקים של החברתיות, ובדיקת האלטרנטיבות, האם תמיד חייבים לשלם מחיר כדי להיות חלק מקבוצה? איזה עוד צורת של שייכות יש? וההתנגדות שבאה כל כך הרבה פעמים בהקשר קבוצתי, מה אפשר ללמוד ממנה? איך אפשר להיעזר בה לתמוך בייחודיות? איך אפשר שלא תהיה הדבר שנועל וסוגר ומבודד?

שלושה ימים מחוץ לשגרת היומיום, הזדמנות להתמסר להקשבה, ללמידה והתבוננות. הזמנה להתייחס לכל מה שעושים ועוברים כ"מעבדה", לבוא עם גישה חקרנית, סקרנית, בודקת, לומדת, משוחררת. מקום של חירות אישית התורמת את קולה הייחודי ללמידה הקבוצתית.