מפגש תשיעי

 

משפחה

שלושה ימים של לימוד בטבע - טיול ומחנה

 

נפגשים ביום חמישי 31 למאי בשעה 11:00 

מקום: עין א-תינה, שמורת נוטרה.

 

בהמשך לנושא הזוגיות וכחלק בלתי נפרד ממנו – המשפחה. הזדמנות להמשיך להעמיק בנושא הזוגיות אבל גם להבין את הדברים בהקשר הרחב יותר שלהם. לא רק מה שקורה בין בני הזוג אלא גם מה שקורה בין הורים וילדים משני הכיוונים, ומקומה של המשפחה בתוך הקהילה והחברה. כמו שכבר נאמר, המוטו של הקורס הוא "חינוך שעושה מקום לאדם". לא רק מפנה לו מקום ברמה ההישרדותית אלא עושה מקום למי שהוא בבחינת נוכחות. זהו מחקר מתמשך אל תוך המבנים החברתיים שאנו יוצרים ועד כמה הם תומכים ב"מקום" לאדם. מצרף מאמר שיצא בהד הגן בעניין המשפחה.

עדיין פתוחה ההצעה לשיעור אנתרופולוגי בעניין המשפחה. מי שמוכן.

ומלבד זה המשך הלימוד שלא הסתיים במפגש הקודם על הזוגיות.

מתכונת הטיול: נחנה את הרכבים בעין א-תינה ומשם נצא לטיול רגלי ונחזור לרכבים בערב. יום שישי נודדים עם הרכבים לכיוון גונן, וממקום החניה מרחק של חצי שעה ברגל לעין-מימון. שם נעשה את השבת ביחד. בחצי שעה הליכה הזו כל הציוד לשבת יצטרך להיות עלינו (שקי שינה וכל השאר).

שיעורי בית: רק בואו בהתכוונות למסע מחקר אל תוך הלא נודע. בואו למפגש.

 

ציוד: תרמיל גב, שק שינה, צלחת, מזלג, כוס, מחברת, בגד ים, כובע. מים. 

אוכל: כריכים ליום הראשון. השאר בקניה מרוכזת, נא להביא עשרים וחמישה שקלים.

 

הגעה לעין א-תינה: נוסעים לכיוון קריית שמונה עד צומת מחניים. בצומת מחניים ימינה לכיוון רמת הגולן עד צומת גדות (לפני הירדן) ובצומת גדות שמאלה (צפון) לכיוון גונן. אחרי כשמונה קילומטר מצד ימין יש שלט לעין א-תינה. שביל עפר, חצי קילומטר עד חורשה ומעיין.

 

ימים טובים

דני יונתן