בית ספר לפסיכותרפיה דיאלוגית אמונית

מבוא| תלמוד-נפש – פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית| תלמוד נפש – בית מדרש – סניף חוף הכרמל| חיים בלתי רגילים| התייצבות קורס מבוא בפסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית – תשע"ו| דיאלוג עם החיים|

תלמוד-נפש – פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית

קבוצת לימוד שנתית עם דני לסרי

אחת לשבוע, ימי שלישי 17:00-21:00, באזור בנימינה

לימוד המשלב פרקים מתוך תפיסת העולם הדיאלוגית יחד עם התנסויות ותרגילים המיועדים לתמוך בתהליכי התבגרות וריפוי אישיים. 


מהות הגישה: הפסיכותרפיה הדיאלוגית אמונית צומחת מתוך הפילוסופיה והפסיכולוגיה האקזיסטנציאלית, תוך דגש על הזיקה הבין-אישית, ועל האפשרות לחבור למרחב אמוני. היא נשענת על מגוון גישות בפסיכותרפיה, ומציעה מערך כלים מעשיים להתמודדות עם משברי חיים, תהליכי התפתחות, והבשלת חוכמת חיים. נקודת המוצא שלה היא בחֵירות האדם ובכוחו להפוך גורל לייעוד. היא מבקשת לעזור לאדם להיחלץ מן המכאניות של המחשבה, ומן הבדידות שזו מביאה עמה, ולעודד אותו לצאת אל מרחב הניסיון – אל הממשות ואל כוחה היוצר והמרפא. הזמנה לזכך את התייצבות המוסרית-אמונית בעולם.

זהו סוג של מסע אל הבגרות. מתאים לעבודה של אדם עם עצמו, למערכות יחסים, ומהווה כלי מסייע בתחומי הטיפול והחינוך.

על הגישה ניתן לקרוא בהרחבה גם באתר התקשורת המשחררת: www.dialogit.org/tm

 

 

צורת הלימוד: שילוב של לימוד קבוצתי דיאלוגי יחד עם התנסות אישית בזוגות ובקבוצות קטנות. זה בצד זה:  לימוד עיוני של מערך שיעורים מסודרים המציג מושגי יסוד ועקרונות עבודה של התקשורת המשחררת, ומצד שני לימוד חי של תיאורי מקרה שבאים מן  המשתתפים. מלווה בהתנסויות, ברמה הגופנית והתקשורתית בכדי לעגן את הנלמד.

זהו מרחב פתוח וחוקר, לימוד עומק של נפש האדם, הצומח בדיאלוג מתמיד סביב מוקדי העניין וההתפתחות של כל משתתף. הקבוצה כאן מגלמת מרחב של שייכות דיאלוגית, אורח חיים של לימוד, התומך באפשרות להפוך את הלימוד לריפוי ואת הריפוי ללימוד.

המנחה: דני לסרי, הוגה במסורת הפילוסופיה הדיאלוגית, ומיסד זרם החינוך הדיאלוגי בארץ. איש חינוך וסופר. מבין ספריו: "אל הממשות", "חמישה ימים על שפת האמת", "הארות לפילוסופיה נוודית", "מקום ללמוד", "באיזה גודל רואה אותנו אלוהים", "חינוך בביצת הפתעה".


 

 

 

 

קהל יעד: כל מי שמחפש להעמיק בהבנת נפש האדם והקשר לעולמו, בין אם מתוך מפגש של משבר חיים אישי, ובין מתוך רצון לתמוך באחרים בתהליכי הבראה.  

מסגרת: המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בימי שלישי החל מתאריך: 9.10 במחזורים של 3 מפגשים ושבוע רביעי הפסקה. סך הכול לאורך השנה 27 מפגשים (9 מחזורים). אורך כל מפגש 4 שעות 17:00 – 21:00.

מקום: באזור בנימינה. פרטים בהמשך.

שכר לימוד: 3200 ₪ (ניתן לשלם עד 10 תשלומים). דמי הרשמה בסך 200 ₪ כלולים בתשלום הכולל. ההרשמה היא לכל השנה. (במקרה של עזיבה בכל שלב יוחזר שכר הלימוד הנותר למעט דמי הרשמה).   

דף הזמנה כאן. 

לפרטים:    דני לסרי, טל: 0545-818711     מייל: dlasry@dialogit.org 

Share