תנועת הידידות – תלמוד נודד

מבוא| תנועת הידידות – תשע"ו|

תנועת הידידות – תשע"ו

תנועת הידידות תלמוד-נודד

 מחזור של תשעה מפגשים בני יומיים בטבע

בהנחיית דני לסרי

אחת לחודש מתכנסת קבוצה של כ-20 אנשים מכל רחבי הארץ, כל פעם במקום אחר בטבע, ללימוד משותף הנוגע באופק רחב של נושאים הקשורים לחיים. במשך יומיים (חמישי שישי) של מפגש נוצרת חברותא חיה, קהילה זמנית בה לומדים, מתנסים, עוברים תהליכים, ומפלסים נתיבים ברמה האישית והכללית. הטבע, השהות הלא פורמאלית, האינטנסיביות המרוכזת של הלימוד, אקלים החירות, כולם תומכים בהזדקפותנו למלוא קומתנו האנושית. לא כדי להיות "משהו" ראוי יותר, אלא כדי להיטיב להיות מישהו – כל אחד מי שהוא, עם הברכה המיוחדת החתומה בנפשו.

תנועת הידידות היא כל הדברים הללו: תנועת-נפש של התייצבות אישית, הבוחרת כל פעם מחדש להשיב למציאות בנוכחות, במקום להגיב אליה בהישרדות. תנועה חברתית לא פוליטית המיועדת להחזיר את העולם לאנשים ואת האנשים לעולם. תנועה מחשבתית-מעשית, שפוגשת יותר ויותר תחומי חיים אנושיים, ובמעשה של ברור ישר ואמיץ, מתירה אותם מן ההתניות והניכור שהסתבכו בהם, ומחזירה אותם אל חיק השיחה האנושית.

מה קורה במפגשים:

התנסויות, שיחות, לימוד טכסטים ביחד ובחברותא, מעגלי סיפורים, עבודה בזוגות, הקשבה לגוף, מרחב פתוח, התרחשות לא פורמאלית, עבודה לבד… זהו מעגל המכבד כל אדם באחרותו, ומהווה בו זמנית מרחב של לימוד וריפוי.

על המנחה:

דני לסרי, הוגה במסורת הפילוסופיה הדיאלוגית, ומיסד זרם החינוך הדיאלוגי בארץ. מבין ספריו: "אל הממשות", "הארות לפילוסופיה נוודית", "מקום לגדול", "חינוך בביצת הפתעה". מקורות ההשראה של המעגל אפשר למצוא כאן: www.dialogit.org וכאן: www.dialogit.org/dl

מיועד לכל אדם.    קבוצה של כעשרים משתתפים.

פרטים:

מקום: המפגשים קורים בטבע, כל פעם במקום אחר בארץ, בדרך כלל עד שעה וחצי מן המרכז.

זמן: אחת לחודש, מיום חמישי ב10:30 ועד יום שישי 12:00.

התארגנות: ישנים בחוץ (ללא אוהלים), בישול משותף, צמחוני.

תשלום: 3000 ₪ לשנה (תשעה מפגשים). שנה שנייה: 2500 ₪. שנה שלישית 2000 ₪.

                  דני: 0545-818711   danlasry@gmail.com

לדף ההזמנה

Share