תלמוד נפש

מבוא| תלמוד נפש – תשע"ו – מחזור רביעי|

תלמוד נפש – תשע"ו – מחזור רביעי

כליל – תשע"ו – שנה רביעית

מרחב ללימוד האדם. שילוב של בית מדרש, בית-ספר לפסיכולוגיה, ומרחב להתנסות אישית.

 

הגישה: נקודת המוצא של הגישה הדיאלוגית-אמונית היא בחֵירות האדם, ובכוחו להפוך גורל לייעוד. היא מבקשת לעזור לאדם לצאת אל מרחב הניסיון, לחבור לממשות, ולדייק ולזכך את התייצבותו בעולם. בדרך היא גם מפרשת מגוון כלים מעשיים להתמודדות עם משברי חיים, תהליכי התפתחות, והבשלת חוכמת חיים.

על הגישה ניתן לקרוא בהרחבה גם באתר התקשורת המשחררת: www.dialogit.org/tm

צורת הלימוד: שילוב של לימוד קבוצתי דיאלוגי יחד עם התנסות אישית. זה בצד זה:  לימוד עיוני של טכסטים המציגים מושגי יסוד ועקרונות עבודה, ולימוד חי של תיאורי מקרה, מלווה בהתנסויות, ברמה הגופנית והתקשורתית.

זהו מרחב פתוח וחוקר, הצומח בדיאלוג מתמיד סביב מוקדי העניין של המשתתפים. מרחב של נוכחות חומלת, העושה מקום לכל אחד, ומכבד כל אחד במקומו. דבר המאפשר להפוך את הלימוד לריפוי ואת הריפוי ללימוד.

המנחה דני לסרי, הוגה במסורת הפילוסופיה הדיאלוגית, ומיסד זרם החינוך הדיאלוגי בארץ. מבין ספריו: "אל הממשות", "הארות לפילוסופיה נוודית", "מקום לגדול", "חינוך בביצת הפתעה".

הלימוד הוא רב-שנתי – הוא ממשיך ומתחדש מדי שנה – ואפשר גם להצטרף רק לשנה אחת.

קהל יעד: כל מי שמחפש להעמיק בהבנת נפש האדם והקשר לעולמו, בין אם מתוך עניין אישי, ובין מתוך רצון לתמוך באחרים בתהליכי הבראה.

מסגרת: המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בימי ראשון במחזורים של שלושה מפגשים ושבוע רביעי הפסקה. סך הכול 27 מפגשים (9 מחזורים). אורך כל מפגש 4 שעות. 16:00-20:00

הלימודים יתחילו בספטמבר תשע"ה – 21.9

הצטרפות והרשמה: ההצטרפות מותנית בשיחת הכרות (אפשר גם בטלפון). ניתן לבוא עד לשלושה מפגשים לניסיון (מחזור אחד) בתשלום.

מקום: כליל. גליל מערבי.

שכר לימוד: 300 ₪ לחודש (עשרה חודשים) לשנה ראשונה. ההרשמה היא לכל השנה. במקרה של עזיבה יוחזר שכר הלימוד הנותר מרגע ההודעה על עזיבה.   מי שרוצה להצטרף אבל מתקשה לשלם, מוזמן לפנות לצורך קבלת הנחה.

דף הזמנה מסודר

לפרטים:        דני: 0545-818711     מייל: dlasry@dialogit.org

Share