קבוצת הנחיה

לקראת הקמה של אקדמיה דיאלוגית רב-תחומית


קבוצת הנחיה מיועדת להכשיר מנחים לקבוצות דיאלוג בנושאים שונים.
כמו כן, כחלק אפשרי בהקמת אקדמיה דיאלוגית רב תחומית.

הלימודים יתקיימו אחת לשבוע בימי רביעי בין השעות 17:00-21:00. (30 מפגשים סה"כ) החל מחודש אוקטובר 2007.

קהל יעד: תלמידי מסטר, דוקטורנטים, אנשי מעשה, או אחרים הרוצים להנחות קבוצות לימוד בתחומי התמחותם בגישה הדיאלוגית. אפשרות בהמשך לקחת חלק בהקמה של אקדמיה דיאלוגית רב-תחומית המבוססת על קבוצות לימוד מסוג זה .

קבוצות-דיאלוג: קבוצות לימוד דיאלוגיות הן וריאציה על קבוצות הדיאלוג שיזם והנחה הפיסיקאי דויד בוהם. זהו לימוד שמשלב את הלומד והנלמד במסכת אחת שבה הסובייקטיבי והאובייקטיבי הם חלק ממסע מאוחד של החוכמה. זהו סוג של לימוד החותר להבנה ולחוויית לימוד רלוונטית ופורה, ומשלב את החקירה כחלק בלתי נפרד מן הלימוד. קבוצת דיאלוג מונחית על ידי שני "מורים-מנחים" המשתתפים בלימוד באופן אקטיבי וביקורתי כמו כל משתתף אחר. השאלות הן שעומדות במרכז, והלימוד מתפתח בהתאם לקבוצה. מבחינה מעשית: בחלק הראשון של המפגש קוראים ולומדים ביחד טכסט. החלק השני מוקדש לסוגיה, נושא או עניין שמביא כל פעם משתתף אחר.

אקדמיה דיאלוגית: אנו רוצים להציע אלטרנטיבה רצינית לאקדמיה המצויה מתוך הבנת מגבלותיה כמרחב תומך חוכמה. ניתן ללמוד את רוב התחומים הנלמדים היום באקדמיה באופן פורה, משמעותי, וישר יותר, מבלי להזדקק למערכת תארים, מוטיבציה חיצונית, או לגישת למידה פורמאלית. אקדמיה דיאלוגית רב תחומית מתבססת על קבוצות לימוד דיאלוגיות, ומהווה בית למשתתפים הבאים ללמוד מתוך עניין אישי או צורך מעשי.

קבוצת הנחיה: כחלק מתהליך הקמת האקדמיה הדיאלוגית הרב-תחומית אנו מציעים קורס הנחיה – מעגל של כעשרים וחמישה משתתפים הלומדים בדרך דיאלוגית את נושא הדיאלוג. המטרה: להכשיר עצמם להנחות קבוצות דיאלוגיות בתחומי התמחותם. הלימוד מונחה על ידי דני לסרי, אורנה שפרון ואבינועם מימון, מנחים באקדמיה הדיאלוגית בארבע שנים האחרונות. זהו לימוד חוויתי, רב ממדי, הנשען כולו על אחריותו של הלומד ללמידתו, והוא מיועד לתמוך אופן המעשי ביותר ביכולת להוביל קבוצת דיאלוג. מבין הנושאים שיהוו את צמתי הלימוד של הקבוצה: הקשבה, השהיה, ערנות עצמית, תהליכים קבוצתיים, פרשנות אישית, ריבוי פנים, דפוסים ותהליכי השתנותם, איכות יוצרת, שייכות דיאלוגית.

ההצטרפות לקבוצת ההנחיה כרוכה בראיון אישי, והתנסות במפגש של קבוצת דיאלוג.
לפרטים נוספים והרשמה: לדני לסרי: 049541474, אורנה שפרון: 057-5269076