חפץ-לב : היוזמה הטכנו-אנימיסטית

חזרה למפעלים| אקטיביזם שאמאני בפעולה: שיחה עם גנרטור / עומר אורי| התנועה לגאולת חפצים / דני לסרי| ריפוי הוליסטי של הסביבה הביתית / עומר אורי| קול קורא לקראת אסופה של מאמרים| משמעות החיים (או: זומבים, ערפדים, טכנולוגיה ואלוהים) / כרמל וייסמן|

קול קורא לקראת אסופה של מאמרים

ידידים יקרים,

יצא לי לאחרונה לקרוא שני מאמרים של עומר אורי, שהיה שותף במעגלי הלימוד של קורס המחנכים של האקדמיה הדיאלוגית, וזה הדליק אצלי משהו, ניצוץ שריגש ורענן אותי, ונגע בעדינות בשורשים שכמו נושאים עמם הבטחה למבט חדש על העולם.

אף על פי שהתקשיתי לומר בדיוק מה – ואולי חלק מן העניין הוא בדיוק בזה, שעדיין לא נוצרו התבניות שיאפשרו לי להבין את מה שהרגשתי – חשתי רצון לתת לזה הד, לשתף אחרים, ולהתחיל סוג של מסע העמקה. הדברים גם דיברו עם משהו שאני עצמי כתבתי לפני שנה, ויכולתי לראות שהם פוסעים באותם מחוזות, ושייכים למעגל דומה.

מתוך היכרותי עם עומר ואורח חייו, שמהדהד עם מה שהוא כותב, הצעתי לו להוביל מהלך של כינוס – ליצור אסופה, לא גדולה מדי, של חיבורים וסיפורים המסתובבים מסביב לעניין הלא מוגדר הזה, וליצור בכך הזדמנות לשיח לומד, גם לכותבים, גם לקוראים שאולי משהו יידלק אצלם בתשובה.

בהתחלה חשבתי על גיליון של כתב עת, או אתר אינטרנט, אחר כך העליתי את האפשרות של ספר קצר, מתוך אמונה שלפעמים המיקוד שיש במעשה מגובש (ספר ערוך שיוצא לאור בהוצאה מכובדת), עוזר בהתכוונות, ותומך ביצירת מסגרת מברכת ללימוד והעמקה.

אני יוצא, אם כן, בקול קורא,

לקראת כינוסו של ספר כזה בעריכה משותפת של עומר ושלי.

באופן אישי, אני משתוקק ליילד את הדבר הזה, להסתובב עם הספרון הזה בכיס, ולהרגיש את הברכה שהוא מקרין אלי מעצם נוכחותו. לחוש את החיוניות, ההפתעה, העדינות, המזמנים מציאות חדשה. ואת ההשראה שתעזור לי לנווט את דרכי כתלמיד המציאות הזו.

מה שאני רואה לנגד עיניי הוא ספר קצר, שיכלול שנים עשר עד חמישה עשר מן החיבורים, זוויות מבט שונות, עדויות אישיות, מחשבות פורצות דרך, מיני-מחקרים, רסיסים ממציאות אפשרית, או כל דבר אחר שמבקש לגעת בדבר הזה. ברוחו אני רואה את העדינות והברכה של הדיאלוג, כמו גם סוג של קריצה לעולם הפלא, בלי לשקוע אל תוך מיסטיקה כבדה. משהו שהוא רציני, אבל רציני באופן מחייך, אוהב, משחרר. וטוב לי להשאיר את הדברים בערפולם, בגישושם, בפרשנותם הרב ממדית, לפני (ואם בכלל) שנסגור עליהם את הגולל בהגדרה מדויקת. לתת מקום לריבוי הפנים היוצרים מעגל דיאלוגי, וכך אני גם פונה אליכם,

אם יש לכם עניין,

אם גם אצלכם נולדה התרגשות ואתם רוצים לחבור ללימוד הזה,

לנסות ידכם בכתיבה, בתשובה, בהרהורים, במחקר. ואולי מתוך מעגל המאמרים השונים, שכל אחד עומד לעצמו, ייוולד לו במרכז משהו חדש שכולנו נהיה שמחים בו.

את שלושת המאמרים (שניים של עומר ואחד שלי) ניתן למצוא באתר האקדמיה הדיאלוגית.

ואם יש לכם מחשבות על עצם הפרויקט ומה הוא אומר, נשמח לשמוע.

ימים טובים,

דני

Share

כתיבת תגובה

צריך להכנס למערכת בשביל להשאיר תגובה.