אנשים

התקשורת המשחררת התפתחה מתוך עבודתנו – כל אחד בנפרד ובמשותף – בליווי דיאלוגי ובהנחיית קבוצות. היא מהווה את הפרי המגובש של גישה המאחדת אותנו, ואשר ניתן לכנותה בשם "פסיכותרפיה דיאלוגית-אמונית". בעיקר התפתחה גישה זו על רקע עבודתנו באקדמיה הדיאלוגית ובגישות של חינוך אלטרנטיבי-דיאלוגי (אנסקולינג).

לאחר שנים רבות של עבודה אישית ומשותפת התכנסנו לנסח ולגבש את הכלים שטיפחנו עד כאן באופן אינטואיטיבי, לכדי גישה מלוכדת ומעשית. עיקר הכתיבה נעשה על ידי דני לסרי.

הצוות:

דני לסרי: אב לחמישה, סופר ומחנך, יזם וניהל את "מיתר" מסגרת חינוך אלטרנטיבית בבית אורן, מנחה קבוצות מחנכים והורים. מבין ספריו "חינוך בביצת הפתעה", "מקום לגדול" "פינוקיו יורד מן הפסים" "אל הממשות".

אורנה שפרון: אם לשבעה, מהמובילות את תנועת החינוך הביתי בארץ, עורכת כתב העת "באופן טבעי" (בגרסתו המודפסת לשעבר והדיגטלית עכשיו), מנחה הורים, ומלווה אנשים בעתות משבר.

אבינועם מימון: אב לתשעה, מחנך ויועץ חינוכי, מלווה הורים ומשפחות, מנחה קבוצות דיאלוג.

מיכל שגיב: אם לארבעה, מנהלת של מסגרת חינוך "שיח" בכליל, מלווה הורים, ומנחה קבוצות של הורים.   

אורי בן-דוד: אב לאחד, מחנך ויועץ חינוכי, מדריך טיולים ואיש טבע.

 הקשר של כולנו לחינוך ועבודה עם ילדים אינו מקרי. דומה שלעבודה זו (בעיקר כשהיא באה על רקע חשיבה חינוכית אלטרנטיבית) יש פוטנציאל לכונן את הבגרות, ולטפח אותה לא רק כמעמד ביחס לילד אלא כהתייצבות עקרונית בחיים.

התקשורת המשחררת התפתחה מתוך עבודתנו עם אנשים שונים לאורך השנים, אף על פי שכלפי חוץ היינו על תקן של מורים או מלווים, למעשה כל אדם ואדם שעבדנו אתו, אם בקבוצה ועם במפגש אישי, היה לנו מורה ושותף בתהליך לימודנו, ויש לו חלק בפירות אלה של התקשורת המשחררת. זו הזדמנות לשלוח את תודתנו לכולכם, ולהזמין אנשים נוספים למעגלי עשייתנו.

לקריאה נוספת:

רקע היסטורי

תגובה אחת על אנשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *